از كجا شروع كنيم ?

پولسازی در آشفته بازار/۱ یکشنبه ۲۲, مهر ۱۳۹۷

این روزها با توجه به معضلات پیش آمده، هر ایرانی به نوبه خود نگرانی ها و دغدغه های خاص خودش را دارد. ما ایرانی ها هرگز نباید توانایی ها و استعدادهای خود را دست کم بگیریم، خیلی ها می گویند منتظر بنشینیم تا ببینیم چه پیش خواهد آمد اما در این مواقع آدم های متفاوت بجای ثابت ماندن و یا نزول کردن و همراه شدن با موج عظیم مشکلات به فکر راه جدیدی برای پولسازی  و کسب درآمد هستند. بله پولسازی حتی در زمان رکود!

ما می خواهیم درزمینه درآمدزایی در این آشفته بازار و توسعه کسب و کارها در زمان تحریم و یا رکود، راه هایی را به هموطنان عزیزمان پیشنهاد کنیم تا باشد که همه ما خانواده های ایرانی حداقل به آرامشی نسبی دست یابیم.

پس با ما در مقالات دنباله دار “پولسازی در آشفته بازار” همراه باشید.

تغییرات کوچک

همه ما می دانیم که برای تحول در زندگی و جامعه و پیشرفت آن نیاز است که هرکسی اول از خودش شروع کند و این تغییر اتفاق نمی افتد مگر با تغییر افکار. به‌عنوان‌مثال اگر فکر می کنید قدرت خرید مردم پایین آمده و دیگر نمی توانید مثل قبل فروش و درآمد داشته باشید و یا اگر تصور می کنید که حقوقتان کفاف زندگی تان را نمی‌دهد، همچنین تصورتان بر این است که برای حل معضلات شما نمی توانید کاری بکنید مگر اوضاع عوض شود، باید بدانید سخت در اشتباهید.

شما با تغییرات کوچک در اطراف و محیط زندگی خود به مرور شاهد تحولات عظیمی خواهید بود که به آن اثر پروانه ای می گویند  فقط کافی است ابتدای کار با افکار مثبت و پیش رونده شروع کنید.

مدیران و کارآفرینان ما بیشتر به سیستم سازی فکر می کنند و وقت خود را صرف آن می کنند ولی مدیران موفق علاوه بر سیستم سازی به خدمات متفاوت و کارهای موردی و پی ریزی اساسی کار نیز فکر می کنند.

اولین راه پیشنهادی ما برای درآمدزایی در این آشفته بازار ایجاد تغییرات کوچک در اطرافمان است.

چند راه برای ایجاد این تغییرات را بیان می کنیم:

  • تغییر استراتژی

استراتژی درواقع همان روشی است که هر یک از مدیران و صاحبان کسب و کار برای استفاده از منابع موجود و امکانات خود بکار می گیرند. نداشتن استراتژی درست به معنی از دست دادن وقت و انرژی و منابع زیادی می باشد بنابراین اگر استراتژی خود را به‌درستی انتخاب کنید حتی با امکانات کم نیز می توانید موفقیت های بزرگی دست یابید. تغییر استراتژی بر اساس شرایط موجود از تبلیغات گسترده و ارسال هزار ایمیل در روز مهم تر و تأثیرگذارتر است.

  • تغییرات در تیم کسب و کار

کارمندان معمولی که فقط برای گذراندن وقت کار می کنند، در هیچ زمانی به رشد شرکت کمک نخواهند کرد چه برسد به زمان رکود و تحریم. اما برعکس داشتن کارکنان باانگیزه و توانمند و مثبت نگر تأثیر فوق العاده ای در پیشرفت کار دارند.

  • کار تخصصی

برخی محصولات و خدماتتان که سودآوری چندانی ندارند را حذف کنید و تمرکزتان را روی محصولات سودآور و تخصصی تر قرار دهید. شرایط رکود اقتصادی بهترین زمان برای محدود کردن و تخصصی کردن کسب و کارتان است.

  • مذاکره با مشریان بزرگ

کاملاً مشخص است که کارکردن با مشتریان همیشگی در زمان رکود و تحریم دیگر سودآور نخواهد بود بنابراین باید با صرف وقت مناسب به دنبال مشتریان بزرگتر و مخاطبان جدید و سرسخت تری باشیم.

  • استفاده همزمان از چندین رسانه تبلیغاتی

برای معرفی و تبلیغات کار خود به رسانه ها و ابزارهای متفاوت و بیشتری فکر کنید. علاوه بر اینترنت و روزنامه می توان به تلفن، رادیو و تلویزیون، مجله و هفته نامه ها، دیوارها و بیلبوردها و بنرهای تبلیغاتی، کارت های ویزیت، نرم افزارهای موبایلی و … نیز به توسعه کسب و کارمان کمک خواهد کرد.

  • اختصاص وقت روی کارهای غیر فوری ولی مهم

در زمان رکود مدیرانی موفق خواهند بود که برای همه این کارهایی که گفتیم وقت کافی بگذارند. درواقع برای کارهایی که ضروری نیستند ولی مهم هستند و نیاز به صرف وقت کافی دارند.

 

در مقالات بعدی راه های دیگر پولسازی در آشفته بازار و زمان رکود را معرفی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *