از كجا شروع كنيم ?

معرفی چند شرکت بزرگ دنیا که در زمان رکود شکل گرفته اند یکشنبه ۲۲, مهر ۱۳۹۷

 

سلام دوستان و هموطنان عزیز

در مقاله قبلی توضیح دادیم که حتی در زمان رکود اقتصادی و تحریم نیز می توان به کسب درآمد رسید و یا حتی کسب و کاری را راه اندازی کرد.

برای اطمینان و قدرت بخشی به شما چند شرکت مهم دنیا را که در زمان رکود اقتصادی شکل گرفتند و توسعه یافتند را معرفی می کنیم.

  • شرکت پستی فدکس (FedEX )

کمتر کسی است که امروزه نام فدکس به گوشش نخورده باشد. فردریک اسمیت شرکت کار شرکت فدکس را به‌طور عملیاتی در سال ۱۹۷۳ که آغاز رکود اقتصادی آمریکا بود آغاز کرد و روزبه‌روز بزرگ و بزرگتر شد و مرسولات زیادی را به نقاط مختلف جهان در سریع ترین و ایمن ترین روش ممکن ارسال می کند.

  • شرکت مایکروسافت (Microsoft )

امروزه همه ما مجموعه محصولات آفیس چون ورد، پاورپوینت و اکسل و اوت لوک و اکسس می شناسیم و روی کامپیوتر و لب تاب و حتی موبایل های خود داریم.

بد نیست بدانید که آمریکا بین سال های ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۵ دوران رکود اقتصادی بسیار بدی را می گذراند. در این زمان فردی به نام بیل گیتس که دانشجوی انصرافی دانشگاه هاروارد بود شرکت کوچکی راه اندازی کرد و در آن مشغول کار کردن بر روی زبان برنامه نویسی شد تا اینکه اولین محصول او سیستم عاملی برای کامپیوتر های آی بی ام بنام ام اس داس با فروش بی نظیری همراه شد و از آن پس شرکت مایکروسافت روزبه‌روز پیشرفته تر و بزرگ تر می شد تا به امروز که با تولید محصولات رایانه ای جزو مهم‌ترین و تأثیرگذارترین شرکت های دنیا می باشد.

  • جنرال الکتریک (General Electric )

توماس ادیسون را که همه می‌شناسیم او در سال ۱۸۷۳ جنرال الکتریک را بنا نهاد ولی سه سال بعد در سال ۱۸۷۶ به علت رکود شدید اقتصادی تا مرز ورشکستگی پیش رفت ولی توانست با سرمایه اندک و با یک آزمایشکاه کوچک دوباره سرپا شود و هرروزه محصولات بیشتری تولید و رشد کند.

  • شرکت لوازم آرایشی بهداشتی رولون ( Revlon )

این شرکت نیز در سال ۱۹۳۲ در دوران رکود اقتصادی بزرگی توسط برادران رولون تأسیس شد و توانست در مدت کمتر از شش سال به درآمد میلیاردی برسد و امروزه جزو بزرگترین شرکت های تولیدکننده لوازم آرایشی مطرح می شود.

 

مسلماً موارد دیگر زیادی وجود دارند که در دوران رکود اقتصادی توانستند به درآمدهای میلیونی برسند و روزبه‌روز بزرگتر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *